Emniyet Teşkilatı Sendikası

Emniyet Teşkilatı Sendikası
GÜÇLÜ SENDİKA, GÜÇLÜ TEŞKİLAT
Emniyet Teşkilatı Sendikası
Yalnız Degilsin, Biz Varız !

Egm Promosyonu Yenilesin, Bu sepeti doldurmak için her gün daha fazla para harcıyoruz. Ürünler günlük zamlanıyor; ancak maaşlar ve promosyonlar aylık veya yıllık periyotlar halinde artırılıyor. Bu durum; ileri ekonomi veya matematik bilgisine gerek kalmadan, bizlere çalışanın zararda olduğunu net olarak göstermektedir.

EGM 28.09.2022 tarihli basın açıklamasında; enflasyon ve değişen şartlar sebebiyle promosyon anlaşmasının yenilendiğini belirtmişti. Ne yazık ki evdeki hesap çarşıya uymadı. Enflasyonla birlikte değişen şartlar çalışanın hızlı bir şekilde zarar etmesine sebep oldu, oluyor, olacak. Promosyon anlaşmasının yapıldığı dönemde promosyon polisin maaşının yaklaşık 3 katı miktarındayken, bugün alınan promosyon polis maaşının yarısına düşmüştür. Zira promosyon ödendiği dönemde maaşımız 10800 TL civarındaydı. Şimdi 48 bin TL civarında, Neredeyse 5 kata yakın bir artış oldu. Adalet Bakanlığının promosyon anlaşmasını güncellemek için yeniden masaya oturacağı medyaya yansıyan haberler arasındadır. Bizim de Adalet Bakanlığı’nın yaptığı gibi promosyon konusunda Egm Promosyonu güncellemesi gerekiyor.

O yüzden bu artış gözönüne alınarak bizimde banka ile bir güncelleme anlaşması yapmamız gerekiyor… Kaybedenin her zaman memur olduğu bir anlaşmayı asla tasvip etmiyoruz. Ülkemizin ekonomik olarak yaşadığı zor günlerin faturasını yalnızca halkın üzerine bırakılmaması, sermaye sahiplerinin de adil bir şekilde bu ortamda elini taşın altına koyması elzemdir. Tekrar ediyoruz, Egm Promosyonu Yenilesin ve personelinin yanında olduğunu göstersin.

Türk Polis Teşkilatının, teşkilat mensupları tarafından kurulmuş olan ve halen teşkilat mensupları tarafından yönetilen tek yasal sendikası olarak Mevcut ve fakat gerçek ekonomik göstergeler dikkate alınarak promosyon anlaşmasının yenilenmesini talep ediyoruz.

Not: Anlaşma; “gerçek verilere göre” çalışan için kârlı olmalıdır.