Emniyet Teşkilatı Sendikası

Emniyet Teşkilatı Sendikası
GÜÇLÜ SENDİKA, GÜÇLÜ TEŞKİLAT
Emniyet Teşkilatı Sendikası
Yalnız Degilsin, Biz Varız !

İsmail OKUMUŞ
Genel Başkan

Genel Başkan
Genel Başkanımız İsmail Okumuş,
1982 yılında Çorum’un Bayat ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Çorum’da tamamladı. 2004 yılında Niğde Polis Meslek Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Mezuniyetini müteakip İstanbul kadrosuna atanarak Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevlendirildi. Daha sonra sırasıyla Rize, Ankara ve Yozgat illerinde çalıştı. 2021 yılında hizmet sınıfı değişikliği yaparak Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçti.

2022 yılında Emniyet Teşkilatı Sendikası’nın kuruluşunda Kurucu Genel Başkan sıfatıyla yer aldı. 7 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilen 1. Olağanüstü Genel Kurulda üyelerimizin büyük desteğini alarak Genel Başkan seçildi. İşletme lisans derecesine ve çok sayıda mesleki kurs ve sertifikaya sahiptir. 2017 yılından beri Şehit ve Gazi Çocukları Eğitim, Kültür ve Spor Kulübü’nün Genel Koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Sayın Genel Başkanımız halihazırda Ankara İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevini sürdürmektedir.