Emniyet Teşkilatı Sendikası

Emniyet Teşkilatı Sendikası
GÜÇLÜ SENDİKA, GÜÇLÜ TEŞKİLAT
Emniyet Teşkilatı Sendikası
Yalnız Degilsin, Biz Varız !

  DENETİM KURULU

Alperen ERGETİR

Başkan
1990 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te tamamladı. 2011 yılında Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olarak İstanbul’da göreve başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosunda çeşitli görevlerde bulundu. Bu dönemde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında lisans eğitimini tamamladı. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde çalıştığı dönemde almış olduğu meslek içi kurslar ve eğitimlerle birçok farklı meslek grubuna ve öğrencilere trafik eğitimi verdi. 7 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilen 1. Olağanüstü Genel Kurulda Denetleme Kurulu Başkanı seçildi. Orta düzeyde İngilizce bilmekte olan Sayın Başkanımız halihazırda İstanbul-Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevini sürdürmektedir.

Evren KILIÇ

Üye
1985 yılında İstanbul-Üsküdar’da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Kocaeli-Gebze’de tamamladı. 2004 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde öğrenim gördüğü sırada eğitimini yarıda keserek P.M.Y.O. sınavını kazandı ve 2005-2007 yılları arasında İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenim görerek mezun oldu. 2011 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olarak lisans eğitimini tamamladı. 2007-2014 yılları arasında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, 2014-2017 yılları arasında Muş İl Emniyet Müdürlüğü ve 2017-2019 yılları arasında Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görev yaptı. 2019 yılında tekrar Muş İl Emniyet Müdürlüğü kadrosuna atandı. 2020 yılında Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçişinin ardından ataması biz kez daha Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü kadrosuna yapıldı. 8 Mart 2022 tarihindeki kuruluşunun ardından 29 Mart 2022 tarihinde Sendikamıza üyeliği gerçekleşti. Haziran 2022’de Kocaeli İl Temsilcisi olarak atandı. 20 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştirilen 1. Olağan Genel Kurul Seçimlerinde Disiplin Kurulu Üyesi seçildi. 7 Ekim 2023 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Genel Kurul Seçimlerinde ise Denetleme Kurulu Üyesi seçildi. Bilgi Teknolojileri ve Motosiklet Güvenli Sürüş Teknikleri başta olmak üzere çok sayıda mesleki kurs ve sertifikaya sahiptir. Motosiklet kullanmak, gitar çalmak, doğada kamp yapmak hobileri arasında yer almaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Denetleme Kurulu Üyemiz hâlihazırda Kocaeli-Dilovası İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevini sürdürmektedir.

Umut Abdullah TERZİ

Üye
1994 yılında Bayburt’ta doğdu. Bayburt Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Askerlik görevini 2014-2015 yılları arasında Jandarma olarak yerine getirdi. 2019 yılında Kocaeli’de Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak göreve başladı. 2020 yılında görevi sırasında yaralanması dolayısıyla kendisine Gazi ünvanı verildi. 7 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilen 1. Olağanüstü Genel Kurulda Denetleme Kurulu Üyesi seçilmiştir. Evli ve bir çocuk babası olan Denetleme Kurulu Üyemiz hâlihazırda Kocaeli-Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde Vazife Malulü Sivil Memur olarak görevini sürdürmektedir.

  DİSİPLİN KURULU

Yapım aşaması
Başkan

Utku YALÇIN

Üye
1985 yılında Çorum’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 2009 yılında girdiği KPSS ile Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda aşçı ünvanıyla göreve başladı. 2021 yılında Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavında başarı sağlayarak Bilgisayar İşletmenliği kadrosuna terfi etti. Aşçılık ön lisans ve Kamu Yönetimi lisans programları mezunu olan YALÇIN, çok sayıda mesleki kurs ve sertifika ile IELS İngilizce Dili sertifikası sahibidir. 7 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilen 1. Olağanüstü Genel Kurulda Disiplin Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Halihazırda Kocaeli-Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevine devam etmektedir.

Uğur ŞENEL

Üye
1981 yılında Libya’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Manisa ilinde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu. 2003, 2004 ve 2005 yıllarını Ücretli Öğretmenlik, İngilizce Kursu ve küçük ölçekli ticari faaliyetler ile askerlik hizmeti ile geçirdi. 2005-2010 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştı. 9. Dönem POMEM olarak İstanbul Güven Timleri Şube Müdürlüğü’nde 3 yıl görev yaptıktan sonra 2014 yılında genel idare hizmetleri sınıfına geçti. 13 yıllık POLSAN üyeliği bulunmakta ve 2025 yılında POLSAN Yönetim Kurulunda aktif görev almayı hedeflemektedir. Evli ve bir çocuk babası olan ŞENEL halihazırda İstanbul-Eyüpsultan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevini sürdürmektedir.