Emniyet Teşkilatı Sendikası

Emniyet Teşkilatı Sendikası
GÜÇLÜ SENDİKA, GÜÇLÜ TEŞKİLAT
Emniyet Teşkilatı Sendikası
Yalnız Degilsin, Biz Varız !

Emniyet Teşkilatında görev yapan sivil memurlar ücretsiz toplu taşıma imkanından yararlanmak üzere taşra teşkilatında ücretsiz toplu taşıma kartlarının temin edilmesini bir kez daha tekrar ediyoruz.

ücretsiz toplu taşıma

Ücretsiz Toplu Taşıma Hakkı Nedir?
Emniyet Teşkilatına polis memuru olarak sapasağlam bir şekilde göreve başlayan biz sivil memurlar türlü sebeplerden dolayı sağlığımızı kaybederek veya eşlerimizin görevleri dolayısıyla hukuksuz ve kanunsuz bir şekilde GİH Sınıfına atamamız yapıldı. Bu süreçte hepimiz, bileğimizin hakkı ile sınav ve belli bir eğitim sürecinden geçerek Polis Meslek Okullarından diploma ile almış olduğumuz kimliğimizi, ünvanımızı ve bir çok özlük hakkımızın Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hukuksuzca elimizden alınan bir süreci yaşadık. Bu süreç tamamen yasalara aykırı bir durum olmakla birlikte sınıfı değişen polis memuru yine aynı teşkilat içerisinde çalışmaya devam etmektedir. Bu sebeple bir çok hakkı elinden alınan ve yöneticilerin keyfi atamaları ile ikametinden çok uzak yerlere ataması yapılan GİH Memurları işe gidiş ve gelişlerinde kullanmak üzere ücretsiz toplu taşıma kartı talep etmektedir. Zira günümüz ekonomik şartlarında ve akaryakıta gelen yüksek zamlar ile birlikte memurlar artık ekonomik olarak çok zor durumdadırlar, keyfi atamalar ile insanları toplu taşımaya mecbur bırakan, kimi memurları ise ikametine yürüme mesafesinde birimlerde görevlendiren idarenin bu haksızlığı gidermek adına ivedilikle bu sorunu çözmeli ve iş huzuru ve barışını sağlamalıdır.

egm gih ücretsiz toplu taşıma

Maliye Bakanlığının Ücretsiz Toplu Taşıma Görüşü
Hazine ve Maliye Bakanlığı İdari ve mali İşler genel Müdürlüğü 05/07/2017 tarihli yazısına istinaden EGM 26/07/2017 tarihli yazısını yazarak taşra teşkilatına göndermiştir. Yazı içeriği özetle “Servis hizmetlerinden faydalanmayan veya servis hizmeti bulunmayan birimlerde çalışan emniyet hizmetleri dışında diğer hizmet sınıflarına mensup personelin ilgili belediyelerin sunmuş olduğu toplu taşıma hizmetlerinden hizmet alımı yöntemi ile faydalanabileceği bilgisine ulaşıldığı ifade edilerek belirtilen yöntemin uygulanmasına yönelik çalışma yapılması, ihtiyaç duyulması halinde ek ödeme talebinin Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’na gönderilmesi istenmiştir.”

Emniyet Teşkilatı Sendikası bu hususu dile getiren bir yazı göndermiş ve EGM’den yazının gereğinin yerine getirmesini talep ediyoruz.

ücretsiz toplu taşıma

emniyet