Emniyet Teşkilatı Sendikası

Emniyet Teşkilatı Sendikası
GÜÇLÜ SENDİKA, GÜÇLÜ TEŞKİLAT
Emniyet Teşkilatı Sendikası
Yalnız Degilsin, Biz Varız !

Emniyet Teşkilatı Sendikası 2 Yaşında
09 Mart 2024 günü, sendikamızın 2. kuruluş yıldönümü ve Marmara Şubemizin açılış töreni vesilesiyle İstanbul Güngören’de üyelerimizle kahvaltı organizasyonunda bir araya geldik.

Genel başkanımız Sayın İsmail Okumuş’un yapmış olduğu konuşması;

“Saygıdeğer Katılımcılar;
Bu program vesilesiyle; bugün burada, önemli bir konuyu ele almak üzere bir araya geldik: sendikaların, özellikle de emniyet sendikasının varlığı. Emniyet Teşkilatı Sendikası; adalet ve eşitlik prensiplerini savunarak, her kademedeki emniyet mensubunun hakkını koruyan kritik bir kuruluştur. Basit ama güçlü bir ilke olan “Birlikten kuvvet doğar.” ilkesine dayanarak bir araya geldik. Sesimiz artık kısık değil, daha güçlü ve gür bir şekilde çıkıyor. Bu ses ne sesi biliyor musunuz? Bu ses; haklarımızı daha etkili bir şekilde savunma noktasında ayaklarımızı yere sağlam bastığımızda çıkan sestir.
Emniyet Teşkilatı Sendikası olarak: Güvenli ve sağlıklı bir ortamda, adil ücret ve insanca çalışma saatleri gibi taleplerimiz doğrultusunda yürüttüğümüz faaliyetler neticesinde çalışma
koşullarını iyileştirmeyi,
Toplu pazarlık gücüyle daha iyi ücret ve yan haklar elde etmeyi, Çeşitli platformlarda ve çeşitli yayın araçlarıyla sesimizi duyurarak toplumda daha fazla saygınlık kazanmayı, Demokrasi ve insan haklarının koruması noktasında önemli bir rol üstlenerek daha güçlü bir demokrasiyi hedeflemekteyiz. İşte bu ve şu an burada sayamadığım birçok hedefimiz var ve onlara ulaşmak için kararlıyız. Bu kararlılığın kaynağı nedir diye soruyorsunuzdur? Söyleyeyim; çünkü biz geleceği öngörmedeki en iyi yolun, bizatihi onu inşa etmekten geçtiğini biliyoruz. Bu gerçeği her an aklımızda tutarak çalışıyoruz.
Çalışmalarımızın ne kadar büyük bir etkiye sahip olduğunu sizler de gördünüz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla neleri başardığımızı sizler de biliyorsunuz. Ülkemizde; özellikle emniyet, birçok yeni tehditle karşı karşıya. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de çeşitli güç grupları emniyeti kirli amaçlarına alet etmeye çalıştı ve çalışıyor. Bu nedenle, emniyet sendikasının varlığı her zamankinden daha kritik hale geldi. Emniyet Sendikası olmadan, her kademedeki emniyet mensubu yalnız ve savunmasızdır. Sendikamız, birleştirici rolü sayesinde bu yalnızlığa ve savunmasızlığa bir son vermiştir. Çok uzun zamandır adalet bilinçli bir şekilde geciktiriliyor. Bu bilinç, adaletsizliklerin sayısında korkunç oranda bir artışa neden olmuştur. Artık
yeter! 179. yaşını kutlayacağımız teşkilatın artık daha fazla adaletsizliğe sabrı kalmamıştır.
Özgürlük tek başına kazanılmaz. Özgürlük, başkalarının özgürlüğü için de mücadele etmeyi gerektirir. Bu minvalde, sadece kendi üyelerimizi değil tüm teşkilatı temsil ettiğimizi söylemeden geçmek istemiyorum. Aslında her an gündemde olması gereken emniyet mensupları; maalesef ancak zaman zaman medyada kendine yer bulabilen ve yer bulduğunda da ne yazık ki çoğunlukla olumsuz haberlerle gündeme gelen bir kitle haline getirilmiştir.
Tüm değerli emniyet mensuplarına verdiğimiz desteğe gelince. Bu destek, olaydan veya durumdan haberdar olduğumuz andan itibaren verilmektedir. Medyanın yaptığı gibi yanlı ve zaman zaman değil, yansız ve her zaman. Sendikal faaliyetlerimiz sayesinde, emniyet çatısı altında süregelen hukuksuz ve keyfi uygulamaların hiçbiri artık gizli kalmıyor. 8 Mart 2022’de emniyetin her kademesine MOBESE kurduk, bu MOBESE’den elde edilen veriler insanoğlu tarafından kirletilmemiş bir su kadar berraktır. Olaylar veya durumlar ne kadar derin olursa olsun, asla müsamaha göstermedik ve göstermeyeceğiz. Üyemiz olsun olmasın, içeride dışarıda, olumlu, olumsuz en ufak bir olay veya durum ile karşılaşan tüm teşkilat mensupları artık Emniyet Teşkilatı Sendikasının yakın markajındadır ve Emniyet Teşkilatı Sendikası 2 Yaşında artık. Hak gasplarına izin vermeyeceğiz. “Hak verilmez, alınır.” dedik ve haklarımızı beklemek yerine, sendikalaşarak ve mücadele ederek haklarımızı aldık, alıyoruz ve almaya devam edeceğiz.
Bizi takip edin ve bize katılın. Her aşamada adil bir emniyet teşkilatı için mücadelemize ortak olun. Daha çok söyleyeceğimiz, daha çok alacağımız var. Unutmayın, birlikten kuvvet doğar! Gelin birlikte söyleyelim ve birlikte alalım.
Teşekkür ederim.

Genel Başkanımız ve yöneticilerimizin tam kadro katılım sağladığı toplantıda kahvaltı, konuşmalar ve plaket taksimi ile sona ermiştir.
Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederiz.