Emniyet Teşkilatı Sendikası

Emniyet Teşkilatı Sendikası
GÜÇLÜ SENDİKA, GÜÇLÜ TEŞKİLAT
Emniyet Teşkilatı Sendikası
Yalnız Degilsin, Biz Varız !
Genel Başkan
Genel Başkan

İsmail OKUMUŞ

1982 yılında Çorum’un Bayat ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Çorum’da tamamladı. 2004 yılında Niğde Polis Meslek Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Mezuniyetini müteakip İstanbul kadrosuna atanarak Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevlendirildi. Daha sonra sırasıyla Rize, Ankara ve Yozgat illerinde çalıştı. 2021 yılında hizmet sınıfı değişikliği yaparak Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçti. 2022 yılında Emniyet Teşkilatı Sendikası’nın kuruluşunda Kurucu Genel Başkan sıfatıyla yer aldı. 7 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilen 1. Olağanüstü Genel Kurulda üyelerimizin büyük desteğini alarak Genel Başkan seçildi. İşletme lisans derecesine ve çok sayıda mesleki kurs ve sertifikaya sahiptir. 2017 yılından beri Şehit ve Gazi Çocukları Eğitim, Kültür ve Spor Kulübü’nün Genel Koordinatörlüğünü yürütmektedir. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Sayın Genel Başkanımız halihazırda Ankara İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevini sürdürmektedir.

Mustafa Zübeyr ÖZKAN

Genel Sekreter

1985 yılında Kırıkkale’de dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Kırıkkale’de tamamladı. 2003-2005 yılları arasında Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu’nda eğitim aldı. 2005-2007 yılları arasında İstanbul, 2007-2009 yılları arasında Şırnak, 2009-2023 yılları arasında Ankara İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda Polis Memuru olarak görev yaptı. 2016 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2022 yılında Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçişinin ardından 2022-2023 yılları arasında Ankara Barosu’nda Avukatlık Stajını yaptı. 2023 yılı itibariyle Adalet Bakanlığı resmi siciline kayıtlı Arabulucudur. Sendikamızdaki Hukuk İşleri ve Mevzuat Başkanlığı görevinin ardından, 7 Ekim 2023 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Genel Kurul’da Genel Sekreter (Genel Başkan Vekili) seçildi. Evli ve bir çocuk babası olan Sayın Genel Sekreterimiz halihazırda Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevini sürdürmektedir.

Emre DUMAN

Genel Başkan Yardımcısı
(Medya ve Kurumsal İletişim)

1988 yılında Erzurum’un İspir ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Kocaeli-Gebze’de tamamladı. 2010 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Askerlik görevini 335. Kısa Dönem olarak Tekirdağ 8. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda yerine getirdi. 2011-2012 yılları arasında Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, 2012-2013 yılları arasında Gebze Adliyesi’nde, 2012-2015 yılları arasında Gebze Belediyesi’nde çalıştı. 14. Dönem POMEM mezunu olarak 2015 yılında polislik mesleğine intisap etti. 2017 yılına kadar Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’nde, 2017-2023 yılları arasında ise 2. bölge hizmeti için atandığı Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yaptı. Bu süreçte Suç Önleme ve Soruşturma, Koordinasyon ve Harekât, Terörle Mücadele ile Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele birimlerinde görev aldı. 2023 yılı Ocak ayında Sendikamıza üyeliği gerçekleşti. Sırasıyla İşyeri Temsilciliği, İlçe Temsilciliği, İl Başkanlığı, Genel Başkan Başdanışmanlığı ve Kurumsal İletişim Başkanlığı görevlerinde bulundu. 7 Ekim 2023 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Genel Kurul Seçimlerinde üyelerimizin büyük desteğini alarak Genel Başkan Yardımcısı seçildi. Çok sayıda mesleki kurs ve sertifikaya ve Adalet ön lisans diplomasına sahiptir. Bağlama çalmak, Türk Halk Müziği icra etmek ve doğada yürüyüş yapmak hobileri arasında yer almaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Sayın Genel Başkan Yardımcımız B1 seviyesinde İngilizce bilmektedir. Hâlihazırda Kocaeli-Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevini sürdürmektedir.

bülent

Bülent ARSLAN

Genel Başkan Yardımcısı
(Mevzuat ve Hukuk)

1980 yılında Samsun’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Samsun’da tamamladı. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi, 2004 yılında Niğde Polis Meslek Yüksekokulu, 2007 yılında Anadolu Üniversitesi, 2010 yılında Dumlupınar Üniversitesi ve 2018 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. 2004-2013 yılları arasında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nde Polis Memuru olarak görev yaptı. 2013 yılından beri Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapmaktadır. 7 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilen 1. Olağanüstü Genel Kurulda Hukuk İşleri ve Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı seçilmiştir. İnşaat Mühendisi olan Sayın Genel Başkan Yardımcımız orta seviyede İngilizce bilmektedir.

Ali BÜTÜN

Genel Başkan Yardımcısı
(Mali İşler)

1988 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırşehir’de tamamladı. Gaziosmanpaşa Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme bölümünden 2010 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Sivil toplum kuruluşlarının yardım faaliyetlerinde, çeşitli sendikaların gençlik teşkilatlarında görev aldı. 2010-2012 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Kamp Liderliği ve Tiyatro Eğitmeni olarak çalıştı, özel tiyatrolarda sahne aldı. 2011 yılında Cumhurbaşkanlığı Gençlik Temsilcisi olarak görevlendirildi. Biri uluslararası olmak üzere üç kongre ve sempozyuma katıldı. KOSGEB tarafından “Türkiye’nin İlk Genç Girişimcisi” projesine kabul edildi. İMKB’de yatırımlar üzerine, özel sektörde muhasebe alanında çalıştı. 2012 yılında Eskişehir POMEM’den mezun oldu. İstanbul ve Kırıkkale Emniyet Müdürlüklerinde çeşitli görevlerde bulundu. 7 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilen 1. Olağanüstü Genel Kurulda İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı seçildi. Orta düzeyde İngilizce, ileri düzeyde Türk İşaret Dili bilmekte ve tercümanlık yapmaktadır. Sayın Genel Başkan Yardımcımız hâlihazırda İstanbul-Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevini sürdürmektedir.

Selim GÜNAY

Genel Başkan Yardımcısı
(Teşkilatlanma)

1982 yılında Mersin’in Erdemli ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erdemli’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Çağ Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi alanında tezli yüksek lisans derecesi aldı. Çukurova Üniversitesi Eğitim Bilimleri bölümünde doktora eğitimi devam etmektedir. Eğitim alanında üç uluslararası kongre ve sempozyuma iki bildiri ile katılmıştır. Hakemli dergilerde yayımlanmış biri İngilizce dilinde olmak üzere iki adet, çalışmaları devam eden bir adet makalesi bulunmaktadır. 2011 yılında Çankırı POMEM’den mezun olduktan sonra sırasıyla Ankara, İzmir ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüklerinde farklı şube ve birimlerde görev yaptı. 7 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilen 1. Olağanüstü Genel Kurulda Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı seçildi. İyi derecede İngilizce, temel seviyede Almanca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Sayın Genel Başkan Yardımcımız hâlihazırda İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevini sürdürmektedir.

Rıdvan ARDALI

Genel Başkan Yardımcısı
(Eğitim, Sağlık ve Sosyal İşler)

Balıkesir doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Balıkesir’de tamamladı. Mersin Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümünü okurken Polis Okulunu kazandı. Mezuniyeti sonrası İstanbul-Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde çalıştı. Bu süreçte İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme lisans eğitimini tamamladı. Şark görevini Hakkari ili Şemdinli ilçesinde yaptı. Şark görevini müteakip tekrar İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda Polis Merkezi, Devriye Ekipler Amirliği ve Spor Güvenliği Şube Müdürlüğünde çalıştı. 7 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilen 1. Olağanüstü Genel Kurulda Genel Başkan Yardımcısı seçildi. Çok sayıda mesleki kurs ve sertifikaya sahiptir. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Sayın Genel Başkan Yardımcımız hâlihazırda Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevini sürdürmektedir.

ETS